Wizyta artystów z Tortoli na Sardynii

Do Uniejowa i Spycimierza przyjechali niezwykli goście z Włoch. To kolejny efekt żywej współpracy między naszą Gminą i włoskim stowarzyszeniem Infioritalia, które zrzesza miasta kultywujące tradycję układania dywanów i obrazów z żywych kwiatów i pyłu kwiatowego. 10-osobowa grupa pochodzi z miasta Tortoli na wyspie Sardynia.

Pierwsze swoje dzieło ułożyli w niedzielę, 27 maja, nazajutrz po przyjeździe. Pod namiotem usytuowanym na placu przy tężni powstał kwietny obraz nawiązujący do kultury i historii Sardynii. Pod sąsiednim namiotem swoje dzieło ułożyli mieszkańcy Spycimierza. Piękna pogoda i odbywające się w całym Uniejowie przyjęcia z okazji pierwszej komunii św. sprawiły, że deptak był oblegany przez mieszkańców i gości z całej Polski. Transmisję na żywo prowadziła TVP1. To była świetna promocja dla Uniejowa i zbliżającej się uroczystości Bożego Ciała w Spycimierzu. Wtedy ponownie spotkamy naszych przyjaciół z Tortoli układających inne kwiatowe dzieło przed kościołem parafialnym w Spycimierzu.

Większość uczestników nigdy wcześniej nie była w Polsce. Miejmy nadzieję, że gościnny Uniejów na dobre pozostanie w ich pamięci.