Aktualności

29 czerwca 2021
Trzeci projekt rozpoczęty!

Inauguracja projektu „Procesja Bożego Ciała z tradycją kwietnych dywanów w Spycimierzu w kontekście krajobrazu kulturowo-przyrodniczego” odbyła się 28 czerwca br. w formule hybrydowej.

23 grudnia 2020
Cenne efekty projektu

Zapraszamy do zapoznania się z materiałami, które powstały w ramach projektu „Procesja Bożego Ciała z tradycją kwietnych dywanów w Spycimierzu – ochrona i wzmacnianie tradycji”.

29 października 2020
Pionierski raport

23 października, podczas IV Seminarium Spycimierskiego odbyła się premiera publikacji naukowej „Procesja Bożego Ciała z tradycją kwietnych dywanów w Spycimierzu – raport z badań i rekomendacje do planu ochrony” pod redakcją prof. Katarzyny Smyk. Dzieło wydane przez Gminę Uniejów jest nie tylko pionierskie, ale też unikalne.

28 października 2020
IV Seminarium Spycimierskie

W Sali Rycerskiej na Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich w Uniejowie odbyło się IV Seminarium Spycimierskie – wydarzenie kończące dwuletni projekt „Procesja Bożego Ciała z tradycją kwietnych dywanów w Spycimierzu – ochrona i wzmacnianie tradycji” dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz budżetu Gminy Uniejów.

14 września 2020
Nic o nas bez nas

5 września br. mieszkańcy parafii Spycimierz wzięli udział w warsztatach i debacie nad koncepcją działań na temat planu ochrony tradycji Procesji Spycimierskiego Bożego Ciała w latach 2019–2024.

30 sierpnia 2020
Warsztaty i konsultacje społeczne

5 września odbędą się warsztaty i debata nad koncepcją działań dot. planu ochrony tradycji Procesji spycimierskiego Bożego Ciała w latach 2019–2024 w ramach projektu „Procesja Bożego Ciała z tradycją kwietnych dywanów w Spycimierzu – ochrona i wzmacnianie tradycji”.

20 czerwca 2020
Corpus Domini di Spycimierz 2020

Per via delle restrizioni associate alla pandemia Covid-19 il Corpus Domini di quest’anno differisce dai precedenti. Ovviamente si tratta della formula della celebrazione in quanto la dimensione spirituale rimane come sempre profonda.

12 czerwca 2020
Spycimierz Corpus Christi 2020

Due to the restrictions associated with the Covid-19 pandemic, this year’s Corpus Christi in Spycimierz differed from the previous ones. In the form of celebration only, because the spiritual dimension was deep as always.

11 czerwca 2020
Spycimierskie Boże Ciało 2020

Ze względu na ograniczenia związane z pandemią Covid-19 tegoroczne Boże Ciało w Spycimierzu różniło się od poprzednich. Chodzi oczywiście o formę celebracji, gdyż wymiar duchowy był jak zawsze głęboki.

7 czerwca 2020
Boże Ciało w czasie pandemii

Po raz pierwszy od niepamiętnych czasów w Spycimierzu nie będzie procesji z Najświętszym Sakramentem podążającej  ulicami wsi.