Aktualności

14 września 2020
Nic o nas bez nas

5 września br. mieszkańcy parafii Spycimierz wzięli udział w warsztatach i debacie nad koncepcją działań na temat planu ochrony tradycji Procesji Spycimierskiego Bożego Ciała w latach 2019–2024.

30 sierpnia 2020
Warsztaty i konsultacje społeczne

5 września odbędą się warsztaty i debata nad koncepcją działań dot. planu ochrony tradycji Procesji spycimierskiego Bożego Ciała w latach 2019–2024 w ramach projektu „Procesja Bożego Ciała z tradycją kwietnych dywanów w Spycimierzu – ochrona i wzmacnianie tradycji”.

20 czerwca 2020
Corpus Domini di Spycimierz 2020

Per via delle restrizioni associate alla pandemia Covid-19 il Corpus Domini di quest’anno differisce dai precedenti. Ovviamente si tratta della formula della celebrazione in quanto la dimensione spirituale rimane come sempre profonda.

12 czerwca 2020
Spycimierz Corpus Christi 2020

Due to the restrictions associated with the Covid-19 pandemic, this year’s Corpus Christi in Spycimierz differed from the previous ones. In the form of celebration only, because the spiritual dimension was deep as always.

11 czerwca 2020
Spycimierskie Boże Ciało 2020

Ze względu na ograniczenia związane z pandemią Covid-19 tegoroczne Boże Ciało w Spycimierzu różniło się od poprzednich. Chodzi oczywiście o formę celebracji, gdyż wymiar duchowy był jak zawsze głęboki.

7 czerwca 2020
Boże Ciało w czasie pandemii

Po raz pierwszy od niepamiętnych czasów w Spycimierzu nie będzie procesji z Najświętszym Sakramentem podążającej  ulicami wsi.

27 kwietnia 2020
Spycimierz inspiruje

Rozmowa z prof. KATARZYNĄ SMYK o badaniach naukowych w Spycimierzu, wniosku o wpis na listę UNESCO i postępach w realizacji projektu „Procesja Bożego Ciała z tradycją kwietnych dywanów w Spycimierzu – ochrona i wzmacnianie tradycji”

31 marca 2020
Wniosek o wpis na listę UNESCO

Dwa lata po wpisaniu Procesji Bożego Ciała z tradycją kwietnych dywanów w Spycimierzu na krajową listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego spycimierska tradycja ma ogromną szansę wejścia na światową listę UNESCO.

14 listopada 2019
Wspomnienie o ojcu Florianie

Pożegnaliśmy ojca Floriana Pełkę, honorowego członka Parafialnego Stowarzyszenia „Spycimierskie Boże Ciało”.

5 października 2019
III Seminarium Spycmierskie

Na III Seminarium Spycimierskie tłumnie przybyli mieszkańcy parafii, goście z Włoch i Litwy oraz naukowcy. Program obejmował warsztaty, prezentacje, wymianę doświadczeń oraz premierę filmu o kwietnych dywanach w Spycimierzu.