Aktualności

16 marca 2019
W „Twórczości ludowej” o Spycimierzu

W najnowszym numerze kwartalnika „Twórczość ludowa” ukazał się artykuł Pani Profesor Katarzyny Smyk z Uniwersytetu Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie pt.: „Kwietne dywany na Boże Ciało w przekazach mieszkańców parafii Spycimierz”.

5 grudnia 2018
Album „Boże Ciało w Spycimierzu”

Jesienią 2018 r. ukazał się album „Boże Ciało w Spycimierzu. Niematerialne dziedzictwo kulturowe”, będący rodzajem opowieści, malarskiego reportażu z niezwykłego święta tworzonego przez wspólnotę parafii Spycimierz.

19 listopada 2018
Mnóstwo wrażeń i cennej wiedzy

17 listopada odbyło II Seminarium Spycimierskie – blok prezentacji i warsztatów skierowanych do mieszkańców Spycimierza oraz wszystkich osób zainteresowanych tematem 200-letniej żywej tradycji układania kwietnych dywanów w uroczystość Bożego Ciała. Spotkanie zwieńczyła dyskusja oraz występy artystyczne.

12 listopada 2018
II Seminarium Spycimierskie

Zapraszamy na II Seminarium Spycimierskie, które odbędzie się 17 listopada w Sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Spycimierzu.

25 października 2018
Uroczyste wręczenie wpisu

Przedstawiciele społeczności Spycimierza odebrali decyzję Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego o wpisie na Krajową Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego.

24 października 2018
I Seminarium Spycimierskie „Tradycja Bożego Ciała w Spycimierzu – pamięć i promocja”

20 października 2018 roku na zamku w Uniejowie odbyło się międzynarodowe seminarium „Tradycja Bożego Ciała w Spycimierzu – pamięć i promocja”.

10 października 2018
Tradycja Bożego Ciała w Spycimierzu – pamięć i promocja

„Tradycja Bożego Ciała w Spycimierzu – pamięć i promocja” to tytuł projektu, który został dofinansowany w ramach programu Kultura – Interwencje 2018 EtnoPolska, ogłoszonego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – prof. Piotra Glińskiego, a realizowanego przez Narodowe Centrum Kultury.

8 września 2018
Powstaje album o kwietnych dywanach w Spycimierzu

Już wkrótce zostanie wydany album ze zdjęciami kwietnych dywanów układanych na trasie procesji Bożego Ciała w Spycimierzu.

1 czerwca 2018
Spycimierskie Boże Ciało 2018

Tegoroczne Boże Ciało było wyjątkowo upalne, lecz jak zawsze w Spycimierzu bardzo uroczyste i kolorowe. Tysiące ludzi przyjechało, by wziąć udział w procesji i podziwiać kwietny dywan ciągnący się przez całą wieś. Oto Spycimierskie Boże Ciało 2018 w obiektywie Piotra Witasa.

29 maja 2018
Jutro Boże Ciało

Serdecznie zapraszamy na tegoroczną uroczystość Bożego Ciała w Spycimierzu. Niezwykłą i niepowtarzalną, wpisaną na Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kultury.