Boże Ciało 2023 w Spycimierzu

Ludzie ukłądający dywan z kwiatów, z motywem kielicha. Wokół zgromadzeni ludzie

Już niebawem w Spycimierzu odbędzie się najważniejsza w roku uroczystość. Bardzo cieszymy się na przyjazd wielu gości, pielgrzymów i turystów. Aby ułatwić dojazd i uczestnictwo w tym pięknym wydarzeniu, zamieszczamy podstawowe informacje organbizacyjne. Prosimy o wyrozumiałość i dostosowanie się do zasad wprowadzonych dla dobra wszystkich uczestników uroczystości.

Parafianie będą układać kwiatowe dywany od godzin rannych, 8 czerwca.

W tym dniu, Msze św. będą odprawiane w kościele o godz. 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 14.00.

Msza główna z procesją z Najświętszym Sakramentem po kwietnych dywanach rozpocznie się o godz. 17.00 i będzie sprawowana przy ołtarzu polowym przez J.E. Ks. Bp Radosława Orchowicza.

Punkt medyczny znajdował będzie się przy plebanii, w centrum miejscowości. 

Pamiątki z uroczystości będzie można nabywać na Placu Kościelnym i w wyznaczonych punktach.

Dojazd i parkingi

Informujemy drogich Gości o zminach w organizacji ruchu w Uroczystość Bożego Ciała w Spycimierzu.

Drogi dojazdowe do Spycimierza w tym dniu prowadziłć będą do parkingów. Przejazd przez miejscowość oraz przejazd tranzytowy będą w tym dniu zamknięte.

Na mapie odnajdziecie państwo oznaczone na czerwonoi miejsca parkingowe, które znajdują się one blisko miejscowości. Opłata w wysokości 10 zł będzie uiszczana na miejscu, poprzez wykup cegiełki na potrzeby organizacji i parafii. Darmowe miejsca będą znajdowały się w pewnym oddaleniu od miejscowości, zaraz po zjeździe z drogi krajowej.

Na całej długości dróg dojazdowych obowiązywał będzie bezwzględny zakaz parkowania postoju oraz zatrzymywania się. Nie stosowanie się do zasad ruchu drogowego grozi mandatem.

PARKINGI zaznaczone są kolorem czerwonym

Informacje dotyczące strefy handlowej

W trosce o uporządkowanie spraw organizacyjnych i staraniu o ciągły rozwój wydarzeń towarzyszących wielkiemu świętu w Naszej Parafii Rzymskokatolickiej Podwyższenia Krzyża Świętego w Spycimierzu jakim jest Boże Ciało, depozytariusze tradycji wraz z Parafią Rzymskokatolicką Podwyższenia Krzyża Świętego w Spycimierzu podjęli decyzję o regulacji miejsc handlowych dla wystawców podczas uroczystości obchodów Bożego Ciała w Spycimierzu

Po wielu doświadczeniach i przeprowadzanych badaniach oraz konsultacjach, w obecnym 2023 roku wspomniane stoiska handlowe będą mogły być wystawione w konkretnie wskazanej strefie wystawienniczej i po wcześniejszej rezerwacji miejsca na ten cel przeznaczonego.

Wystawienie swojego stoiska w miejscu innym Spycimierza niż wskazane przez organizatora obchodów jest surowo zabronione. Bardzo prosimy o uszanowanie zasad jarmarku towarzyszącego obchodom religijnym i współpracę z organizatorami.

Jednocześnie informujemy o zmianach w oznaczeniu i ruchu drogowym w dzień Uroczystości.

Wzorem lat ubiegłych w strefie handlowej wyznaczonych zostało kilkadziesiąt miejsc handlowych o wielkości 3×3 metry.

W celu rezerwacji miejsca handlowego należy uiścić jednorazowo 100 złotych w formie cegiełki na konto parafialne, a potwierdzenie przelewu przesłać na podany adres mailowy: biblioteka@uniejow.pl. W wiadomości zwrotnej otrzymają państwo przydzielony numer miejsca handlowego. Liczba miejsc ograniczona, zapisy prowadzone będą do wyczerpania przygotowanych placów pod stoisko.

Wpłaty prosimy dokonać na konto parafialne:

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO

SPYCIMIERZ 6, 99-210 UNIEJÓW

BANK SPÓŁDZIELCZY W PODDĘBICACH o/ UNIEJÓW

NUMER KONTA   68 9263 0000 2009 1457 2002 0001

W razie ewentualnych pytań, prosimy o kontakt telefoniczny, pod numerem telefonu 63 28 88 077 – Biblioteka w Uniejowie lub 663098202 – Jędrzej Kałużny CSBC.

STREFA HANDLOWA zaznaczona jest kolorem fioletowym

Przeczytaj regulamin strefy handlowej (PDF)

Społeczne Archiwum Spycimierskie

Społeczność spycimierskiej parafii i pracownicy Centrum Spycimierskie Boże Ciało wspólnie tworzą unikalne archiwum zdjęć, eksponatów, nagrań i filmów dokumentujących tradycję układania kwietnych dywanów.

Skip to content